ChessFish.com - Шах, партии на живо, новини, игра на шах...
България

Ловешките полицаи спечелиха първенството на МВР за 2015 г.

Публикувано на 2015-05-05 08:44:26 от Николай Тодоров

В периода 08-10.01.2015 в БО "Секвоя" - Долна баня се проведе Републиканското първенство по шахмат за служители на МВР, организирано от Шахматен клуб Левски и Спортната асоциация на МВР. В състезанието взеха участие 25 представители от 13 спортни клуба и дирекции. Първенството се проведе по швейцарска система в седем кръга. За първи път се проведе и състезание по блиц. Времето за обмисляне на състезател за всяка една партия бе 25 минути, а на блиц - 5 мин. На базата на индивидуалното класиране бе формирано и комплексното, като отборите бяха съставени от двама състезатели.

За втора поредна година шампион в класическия шахмат стана Йото Йотов от ОДМВР-Ловеч, като заедно със съотборника си - Христо Йотов, завоюваха златото в отборната надпревара. При блица обаче над всички бе Емил Петков от ОДМВР-Габрово. Силно представяне демонстрира Петър Делчев от ОДМВР-Варна, който завоюва среброто и в двете дисциплини.