ChessFish.com - Шах, партии на живо, новини, игра на шах...
България

Максим Христов спечели купа "Народни будители" 1-2 ноември 2014

Публикувано на 2014-11-14 11:16:47 от Николай Тодоров

На 1 и 2 ноември 2014 в Шахматната зала на ШК „Левски” в Спортен комплекс „Спартак”, София се проведе турнир, посветен на Деня на народните будители. По Швейцарска система участниците изиграха 6 кръга по 30 минути на състезател за цялата партия. Победител в турнира и носител на купата „Народни будители“ стана ученикът от 121-во ОУ Максим Христов, който завърши с 5 победи и 1 загуба. Второто и третото място си поделиха Иван Ламбев от 139-то СОУ и Михаил Найденов от 18 ОУ с по 4,5 точки. В класирането следват: 4. Станислав Ерменков - 4 т., 5. Валентина Пухарева - 3,5 т., 6-8. Робен Гавани, Йордан Медникаров и Филип Тачев - по 3 т., 9. Леонид Милев - 2,5 т., 10. Кристиян Конов - 2 т., 11-12. Винсент Азманов и Лили Георгиева с 1 т. и др.

Турнирът бе първи за много от обучаващите се в школата на "Левски" под ръководството на Асения Димитрова. Младите шахматисти показаха, че са усвоили основите на шахмата и ще пристъпят към следващия етап - придобиване на практически опит и турнирни умения.