Pages

ChessFish.com - Шах, партии на живо, новини, игра на шах...
България

Гергана Пейчева е шеста при момичета до 14 години на Европейското първенство в Прага!

Публикувано на 2016-08-30 08:20:51 от Николай Тодоров

От 18 до 27 август 2016 г. в Прага (Чехия) се проведе 26тото Европейско индивидуално първенство по класически шахмат за младежи от 8 до 18 години.

Състезателката от ШК “Левски” София WCM Гергана Пейчева се класира на престижното 6то място в групата на момичетата до 14 г. Браво, Гери!!! Въпреки че е на 13 г., тя се пребори успешно с по-големите конкурентки и завърши със 6,5 точки от 9! Гергана Пейчева беше на крачка от спечелване на сребърен медал при победа в последния решаващ кръг. Партията й завърши реми и това позволи медалът да стане притежание на друга българка - FM Габриела Антова от ШК “Шах XXI”.

Надя Тончева (на 11 г.), която се състезаваше при момичетата до 12 г., завърши с 4 точки.

Шампионатът премина в изключителна конкуренция с по над 100 състезатели в отделните групи. Общо на Европейското първенство в Прага участваха 1310 млади шахматисти -представители на 49 страни.