ChessFish.com - Шах, партии на живо, новини, игра на шах...
България

Николай Милчев стана първи победител в "Купа Лидер-2013"

Публикувано на 2013-05-07 21:54:05 от Николай Тодоров

На 21 април в Кино „Арена Младост“ се състоя много интересен шахматен блиц-турнир за Купа "Лидер". Организатори на събитието бяха ШК „Левски“ София, БФШ, ПП „Лидер“, „Нефертити арт сетс“ ООД и РА „Пепеляшка А7“. По Швейцарска в 11 кръга. при контрола за игра 5 минути +3 секунди на ход на състезател за завършване на партията, участие взеха 86 шахматисти от България, Гърция, Румъния, Франция и Холандия. Турнирът бе валиден за ФИДЕ-рейтинг по блиц.
Крайната победа извоюва мм Николай Милчев от "Марек Юнион Ивкони" (Дупница), следван от гм Петър Генов ("Локомотив" София) и Алекси Йовчев (ЦСКА). След призьорите се наредиха Любомир Мишев, Сашо Николов, гм Петър Дренчев, Петър Савов, Ради Данов, Георги Филев, Христо Ивелинов, Христо Велчев, Людмил Ненков, Росен Илчов, Александър Колев и др. При жените наградите и медалите спечелиха съответно Светла Йорданова, Любка Генова и Емилия Георгиева.
За силата на турнира говори фактът, че такива блицьори като Николай Ставрев, Кирил Бадев, Светлин Стоянов, Нино Влашки и Радислав Атанасов останаха далеч от призовите места в класирането.
За чудесното настроение се погрижиха спонсорите от ПП "Лидер", които почерпиха всички участници и гости със специална шахматна торта.