ChessFish.com - Шах, партии на живо, новини, игра на шах...
България

Гергана Пейчева и Денис Иванов с купите от "Ян Бибиян" - 21-22 септември 2013

Публикувано на 2013-09-24 21:58:16 от Николай Тодоров

Село Байлово не е само родно място на Елин Пелин, но и разпазнаваем шахматен център. Вече няколко години поред благодарение на организаторските способности на Георги Павлов се провеждат турнири за мъже и деца. В тазгодишното есенно издание победата спечели Гергана Пейчева с респектиращия резултат от 6,5 точки в 7-кръговата дистанция. Единственото реми тя направи със станалия неин подгласник в общия турнир и победител при момчетата Денис Иванов. Денис също завърши турнира без загуба, но направи още едно реми и финишира с 6 точки. Гергана Пейчева (Шах 21) и Денис Иванов (Левски) ще бъдат представители на България в европейските първенства при подрастващите. Да им пожелаем успех!
Иначе като численост се събраха 26 млади шахматисти от София, Враца, Плевен, Пловдив и Елин Пелин. От другите шахматисти от "Левски" трябва да отбележим положителния резултат на Георги Стоянов и Владимир Павлов.
Като цяло турнирът премина в дружеска обстановка (гл. съдия инж. Димитър Илиев), като може би за малкия брой участващи имаше значение фактът, че станаха прекалено много турнирите за млади (до 14 години) шахматисти и родители и клубове трудно издържат финансово да участват във всички хубави състезания.
Момчета и момичета до 10 г. Купа „Фют” + 150 лв.